„Teatr w Galerii” – przegląd teatralny w Galerii Osobliwości w Pieskowej Skale

„Teatr w Galerii” to pierwsze wydarzenie kulturalne, w które zaangażowało się nasze stowarzyszenie, a jego odbiorcami byli mieszkańcy gmin Skała i Sułoszowa.

We wrześniu tego roku, w Galerii Osobliwości przy zamku w Pieskowej Skale odbyły się prezentacje premier teatralnych przygotowanych przez amatorskie grupy teatralne, dorosłą i młodzieżową, w skład których wchodzą mieszkańcy ww. gmin. Wystawiono następujące spektakle: amatorska grupa dorosłych ”Sztuka, ach…sztuka” i młodzieżowa „Mydziecisieci”.

Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja oddolnych inicjatyw społecznych, działalności amatorskich grup teatralnych oraz pokazanie szerszej publiczności przygotowanych spektakli. Przeglądem teatralnym zainicjowano działalność centrum kultury w Galerii Osobliwości przy zamku w Pieskowej Skale.

Tegoroczny przegląd daje szansę na stworzenie cyklicznego wydarzenia teatralnego i pojawienie się nowego miejsca na mapie kulturalnej powiatu.

Po raz kolejny mieliśmy szansę uczestniczyć w radosnej i nietuzinkowej imprezie, pozdrawiamy wszystkich gorąco Bene Tibi!

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego