Szczęście w czapce niewidce

Przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kraków przystępujemy do realizacji kolejnego zadania.
Będziemy promować nową książkę wybitnego krakowskiego poety – Józefa Barana!

W ramach promocji zorganizujemy trzy spotkania-koncerty. Poeta i towarzyszący mu artyści będą czytać i śpiewać wiersze nie tylko z ostatniego tomu. Spotkania odbędą się w Jamie Michalika, Księgarni Kurant i na scenie im St. Wyspiańskiego PWST przy ul. Straszewskiego. Pierwsze spotkanie już 5.05.2016 o godz. 18.00 w Jamie Michalika. Zapraszamy!

Józef Baran – poeta, dziennikarz, reporter, autor ponad trzydziestu książek, jest laureatem wielu nagród w tym prestiżowej Nagrody Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa za 2004 rok. W 2015 otrzymał Srebrny Medal

Zasłużony Kulturze – Gloria Artis. W ubiegłym roku minęło 40 lat od wydania pierwszego zbioru wierszy poety. Należy nie tylko do uznawanych, ale również chętnie czytanych ludzi pióra, a jego wiersze trafiły do gimnazjalnych i licealnych podręczników. Tomiki wierszy Józefa Barana ukazały się w przekładach w Rosji i w USA. Pojedyncze wiersze zostały przełożone na prawie wszystkie języki słowiańskie, na angielski, niemiecki, galijski, hebrajski, hiszpański, szwedzki, arabski, węgierski; stały się inspiracją dla wielu piosenkarzy i kompozytorów.

Zapraszają :

Miejska Platforma Internetowa “Magiczny Kraków” – www.krakow.pl

Miejski portal dla organizacji pozarządowych – ngo.krakow.pl