Szczęście w czapce niewidce

„Szczęście w czapce niewidce” – projekt współfinansowany ze środkow Miasta Krakowa.

W ramach projektu odbędą się trzy spotkania z wybitnym krakowskim poetą Józefem Baranem. Będziemy promować nową książkę – Szczęście w czapce niewidce – wydaną przez wydawnictwo Zysk i s-ka.

Poezja Barana zachwyca swoją prostotą. Kiedyś Ryszard Kapuściński mowił: „Tyle przeżyć dzięki tej poezji, tyle spokoju i łagodności…”. Od lat wspiera poetę Anna Dymna, która będzie gościem specjalnym ostatniego spotkania w PWST – „Jego słowa migocą na podobieństwo kropli rosy w porannym słońcu, wszystkimi barwami, nastrojami i zapachami. Poeta potrafi w tej kropli zobaczyć wszechświat… Po prostu czarodziej!”

Chcemy, by czarów pana Józefa doświadczyło jak najwięcej osób. Zapraszamy wszystkich do Jamy Michalika w maju, do Księgarni Kurant we wrześniu, i do PWST przy ul. Straszewskiego w październiku. Wiersze będzie czytał poeta osobiście, a towarzyszyć mu będą – Michał Półtorak na skrzypcach, Walentyn Dubrowskij przy fortepianie i śpiewajace jego teksty – Beata Paluch i Julia Zarycka. Będzie można posłuchać, porozmawiać, kupić książkę i otrzymać specjalną dedykację od autora.

5.05.2016 r. w Jamie Michalika odbylo się pierwsze spotkanie z mistrzem słowa Józefem Baranem.

Licznie zgromadzona publiczność spontanicznie reagowała na teksty i pieśni prezentowane podczas spotkania. Poeta przyniósł kilka wierszy które powstały w marcu i kwietniu tego roku i odczytał z rękopisów. Było wzruszenie, była radość, a na koniec kwiaty, podziękowania, dedykacje i autogrfy w nowo nabytych książkach.

 

Kolejne spotkania:

3.09.2016 godz.18.00 – Księgarnia Kurant Rynek Główny 36

21.10.2016 godz.18.00 – PWST im. L. Solskiego ul. Straszewskiego 21

 

Zapraszają:

Miejska Platforma Internetowa “Magiczny Kraków” – www.krakow.pl

Miejski portal dla organizacji pozarządowych – ngo.krakow.pl


Spotkanie z Józefem Baranem na scenie PWST

Spotkanie z Józefem Baranem na scenie PWST

Szczęście w czapce niewidce – ostatnie spotkanie. Sala Wyspiańskiego w PWST pełna. Byli młodzi i tacy w pewnym wieku. Publiczność w Krakowie kocha poezję i poetów. Podobnie jak aktorzy, którzy bardzo licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie.

więcej

Szczęście w czapce niewidce – trzecie i ostatnie spotkanie 24 października!

Szczęście w czapce niewidce – trzecie i ostatnie spotkanie 24 października!

Scena im. St. Wyspiańskiego w PWST
24.10.2016 18:00

Już po raz ostatni w ramach naszego projektu spotykamy się z twórczością jednego z najwybitniejszych polskich poetów – Józefa Barana, a także z samym poetą!

więcej

Kolejne spotkanie z Józefem Baranem już 3 września!

Kolejne spotkanie z Józefem Baranem już 3 września!

Księgarnia Kurant – Rynek Główny 36
03.09.2016 18:00

Już 3 września spotkamy się po raz kolejny z wybitnym polskim poetą Józefem Baranem. Na stałe związany z Krakowem, pisze wiersze przejmująco proste i trafiające do serc i umysłów. Jest świetnym obserwatorem.

więcej

Szczęście w czapce niewidce

Szczęście w czapce niewidce

Przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kraków przystępujemy do realizacji kolejnego zadania.
Będziemy promować nową książkę wybitnego krakowskiego poety – Józefa Barana!

więcej