Leszek Aleksander Moczulski

Dzięki wsparciu Gminy Miejskiej Kraków trzy razy spotkamy się z poetą i jego wspaniałym dorobkiem – 2.09.2017 w Księgarni Kurant, 1.10.2017 w Piwnicy Pod Baranami i 26.10.2017 w PWST na scenie Wyspiańskiego przy ulicy Straszewskiego. Poecie towarzyszyć będą wspaniali krakowscy aktorzy i muzycy oraz młodzież.

Projekt jest współfinansowany przez Gminę Miejską Kraków

Leszek Aleksander Moczulski – wybitny poeta, autor tekstów do wielu znanych i lubianych przebojów. Dwa razy uhonorowany Nagrodą Miasta Krakowa. Debiutował jako poeta w 1959 r. w Dzienniku Polskim, publikował także w Tygodniku Powszechnym. Urodzony w Suwałkach od 1956 roku mieszka w Krakowie. Był współzałożycielem Teatrzyku Piosenki UJ i Teatrzyku Sowizdrzał. Jego poezję śpiewali Skaldowie, Dżamble, Marek Grechuta, Andrzej Zaucha, Grzegorz Turnau, Czesław Niemen. Wydał kilka tomików literackich i kilkanaście książek dla dzieci. Jest autorem słów do oratoriów: Nieszpory Ludźmierskie i Droga, Życie, Miłość – Oratorium o Męce i Zmartwychwstaniu Pana.

“Poezja L. A. Moczulskiego jawi się jako niezwykły, rozległy, wiele stref obejmujący – poetycki archipelag, z mnóstwa wysp i wysepek złożony” – Bronisław Maj.
Zapraszamy wszystkich do odkrycia tego archipelagu!


Spotkanie z Leszkiem Aleksandrem Moczulskim – 02.09 o godzinie 19.00 w Księgarni Kurant

Spotkanie z Leszkiem Aleksandrem Moczulskim – 02.09 o godzinie 19.00 w Księgarni Kurant

Księgarnia Kurant
02.09.2017 19:00

W ubiegłym roku licznie zgromadzona publiczność oklaskiwała wspaniałe wiersze Józefa Barana. W tym roku Leszek Aleksander Moczulski –  wybitny poeta, autor tekstów do wielu znanych i lubianych przebojów.

więcej