Projekt Głośno i wyraźnie po polsku już na półmetku!

Głośno i wyraźnie po polsku – projekt realizowany w sześciu szkołach w małych miejscowościach pod Krakowem – na półmetku!

Przeprowadziliśmy cykl wykładów i konsultacje logopedyczne. Trwają ćwiczenia i warsztaty aktorskie, dykcyjne, emisyjne, kształcące słuch. Dzieci, młodzież i kilku dzielnie wspierających nas rodziców – doskonali swoją wymowę. Wszyscy uczą się wybranych tekstów. Pod koniec listopada przygotujemy prezentacje w szkołach, a 3-go grudnia na Zamku w Pieskowej Skale spotkają się reprezentacje wszystkich szkół biorących udział w projekcie i przeprowadzimy konkurs! Wygra ten, kto najpiękniej, głośno i wyraźnie(!) zaprezentuje przygotowany przez siebie fragment tekstu. Jury stanie przed trudnym zadaniem, bo wybory są bardzo różne od wierszy J. Brzechwy, poprzez “Harrego Pottera”, “Córkę czarownic” Doroty Terakowskiej, “Czerwone Krzesło” Maleszki, po “Trylogię” Henryka Sienkiewicza.

Spodziewamy się zaciekłej rywalizacji! Przygotowujemy też prezentacje zbiorowe wybranych fragmentów, które pokażemy poza konkursem, więc wszyscy ciekawi efektów naszej pracy będą mieli czego posłuchać i na co popatrzeć – zapraszamy!