Dobry Moment

Wygraliśmy w organizowanym przez TESCO konkursie – Decydujesz, pomagamy! Dzięki dotacji Fundacji Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „STOCZNIA” rozpoczynamy realizację projektu – DOBRY MOMENT.

Podczas szkolnego pikniku 28.05.2017 zaprosiliśmy wszystkich mieszkańców Szczodrkowic do współtworzenia amatorskiej trupy teatralnej.

Nie zakładamy żadnych ograniczeń, to działania otwarte dla wszystkich bez względu na wiek, sprawność, profesję. W teatrze amatorskim – jak w profesjonalnym – potrzebni są ludzie o różnych talentach i doświadczeniach: literackich, aktorskich, muzycznych, plastycznych, organizacyjnych, reklamowych. Można wyliczać bez końca – potrzebny jest malarz i stolarz, tancerz i tapicer, fotograf i ekonomista, ten kto występuje i ten, kto uruchamia media społecznościowe i inne – naprawdę każdy może się przydać. Oprócz teatru będą warsztaty plastyczne i wystawa najciekawszych prac.

Projekt dofinansowany z programu „Decydujesz, pomagamy”.

To oczywiście ma być rodzajem hobby, sposobem na spędzanie wolnego czasu w niekonwencjonalny sposób sprzyjającym zacieśnianiu więzi i zawieraniu nowych znajomości. To też sposób na wypowiadanie się w różnych, ważnych sprawach – wspieranie innych i wzmacnianie siebie, rozwijanie swoich talentów, możliwości, postaw. Chcemy pierwszym spektaklem włączyć się w cykl działań na rzecz walki z chorobami nowotworowymi. To temat dotykający wielu, trudny w zwykłych codziennych relacjach, a przecież wszędzie dotkliwie obecny. Pokonajmy lęk, rozmawiajmy.

Mamy już pierwsze zgłoszenia, przed nami ekscytujący etap zawiązania poszczególnych sekcji i tworzenia spektaklu!


Dobry Moment – ogłaszamy i działamy!

Dobry Moment – ogłaszamy i działamy!

Rozpoczęliśmy realizację projektu “Dobry Moment” finansowanego przez TESCO w ramach programu – Decydujesz, pomagamy. Ogłaszamy i działamy! Warsztaty, próby muzyczne, tekstowe i tworzenie kostiumów – wszystko ruszyło pełną parą! Dobry Moment trwa!

więcej

Dobry Moment, czyli jak chronić nasze zdrowie

Dobry Moment, czyli jak chronić nasze zdrowie

Na kolejnych warsztatach rozmawialiśmy o tym jak chronić nasze zdrowie – o co zabiegać i czego unikać. Dzieci biorące udział w spotkaniu rozpoczęły tworzenie różnych kompozycji plastycznych dotyczących poruszanego tematu.

więcej

Dobry Moment, czyli co w trawie piszczy

Dobry Moment, czyli co w trawie piszczy

Już po pierwszych warsztatach – pracowali najmłodsi i stworzyli wspaniały plakat spektaklu p.t. “Dobry Moment, czyli co w trawie piszczy” z tekstami Jana Brzechwy.

więcej