Emisje filmu „OBÓZ PŁASZÓW” na antenie TVP Kraków

Jesteśmy gotowi przedstawić Państwu efekt naszej pracy. Film trwa niespełna 47 minut. Jak jednak w tak krótkim czasie opowiedzieć historię powstania, funkcjonowania i likwidacji Obozu, o jego zwyrodniałych funkcjonariuszach i komendantach, ich losach po zakończeniu wojny, a przede wszystkim historie życia i śmierci kilku tysięcy więźniów i osób przywożonych tu na egzekucje? Przecież każda z nich zasługuje na odrębną uwagę i pamięć. 

 

Niech zatem film będzie zachętą do poznania historii ludzi i miejsca – to zaledwie kilka kilometrów od krakowskiego Rynku – zachętą do sięgnięcia po publikacje i świadectwa wydarzeń, które powinniśmy znać i o nich pamiętać, zachętą do osobistego spaceru, a może też …. zachętą do poznania historii swojej własnej rodziny.

Emisje filmu „OBÓZ PŁASZÓW” na antenie TVP Kraków
1 listopada o godzinie 10.00
6 listopada o godzinie 19.45
11 listopada o godzinie 20.00
22 listopada o godzinie 19.05 w ramach pasma Kontrapunkt

Emisje filmu „Obóz Płaszów” na antenie TVP Historia
3 grudnia o godzinie 21.30
5 grudnia o godzinie 10.15

Ponieważ dzięki prośbie o kontakt adresowanej do byłych więźniów, świadków historii Obozu i ich rodzin – emitowanej przez TVP Kraków – udało nam się do nich dotrzeć i zarejestrować ich wspomnienia. Zapraszamy do obejrzenia w NOTACJACH fragmentów niektórych z nich.

Emisja „NOTACJI” na antenie TVP Kraków
31 października o godzinie 21.00

Ewa Święs-Kucybała
z Zespołem