Warsztaty Sportowo-zdrowotne w Szczyrku

W drugiej połowie sierpnia nasze stowarzyszenie znów miało okazję spotkać się ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Łazów. Zostaliśmy zaproszeni do współtworzenia wyjazdowych warsztatów sportowo-zdrowotnych, które odbywały się w Szczyrku. Spędziliśmy tam trzy dni, wśród których każda godzina była dobrze rozplanowana. Codziennie obowiązkowo odbywały się zajęcia sportowe oraz wykłady eksperckie. Dwa z nich poprowadziły członkinie naszego stowarzyszenia- pierwszy z wykładów dotyczył zdrowej skóry, drugi – ustaw y transgranicznej dotyczącej leczenia w innym kraju UE.

Oba wykłady cieszyły się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy żywa dyskusja, która im towarzyszyła.

Poza wykładami eksperckimi nasze koleżanki wraz z seniorami brały udział w wielu zajęciach sportowych przeprowadzonych z profesjonalnym sportowcem i instruktorem. Nauczyły się podstawowych kroków latynoskiego tańca cza-cza, chodziły techniką Nordic Walking po górach, ćwiczyły na świeżym powietrzu.

Zadbano również o sferę ducha –odbył się niesamowity koncert na gongi i misy, co pozwoliło zharmonizować ciała i umysły. Warsztaty zakończyliśmy spotkaniem przy ognisku i zabawą z miejscową kapelą góralską.

Dzięki życzliwości i gorącym sercom, którymi obdarzyli nas seniorzy, wyjazd okazał się przede wszystkim ogromną dawką pozytywnej energii i dobrą zabawą dla każdej z członkiń stowarzyszenia. Po raz kolejny mogły też podziwiać kondycję, wigor i życiowy optymizm seniorów z Łazów.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i wspólnie pozdrawiamy Bene Tibi!