VII Ogólnopolska Olimpiada Sportowa Uniwersytetów III Wieku i Organizacji Senioralnych III Wiek na Start

Stowarzyszenie Bene Tibi oficjalnie zainaugurowało swoje działania 16 maja w Łazach. Właśnie wtedy członkinie zapewniły to na czym znają się najlepiej czyli medialną obsługę wielkiego wydarzenia dla seniorów.

Po raz siódmy w niewielkim miasteczku Łazy, nad Zalewem Mitręga odbyła się impreza sportowa 50+ czyli VII Ogólnopolska Olimpiada Sportowa Uniwersytetów III Wieku i Organizacji Senioralnych III Wieku na Start.

Udział wzięło ponad 800 osób z Polski i zagranicy, którzy startowali w czterech grupach wiekowych w zawodach pływackich, lekkoatletycznych, kajakowych, strzelectwie, wyścigu rowerowym, turnieju szachowym, tenisie stołowym i turnieju boule.

Trzeba przyznać, że praca z seniorami to była prawdziwa przyjemność. Ich optymizm, życzliwość i radość życia były niezbędne by w tak krótkim czasie i przy tylu konkurencjach prowadzonych równocześnie na dużym obszarze, trzy ekipy wyposażone w profesjonalny sprzęt mogły nagrać kompleksowy materiał do programów telewizyjnych. Aktywność seniorów na olimpiadzie można będzie podziwiać (tak właśnie podziwiać, ich zapał, sportowy duch rywalizacji, kondycja i wigor, przydałyby się nie jednemu nastolatkowi) w programie „Rusz głową”, „Seniorada” oraz w specjalnym reportażu o organizatorkach wydarzenia emitowanym na antenie TVP Regionalna.

Oprócz obrazków ruchomych powstały także setki zdjęć dokumentujących całą Olimpiadę. Począwszy od uroczystego rozpoczęcia i zapalenia znicza olimpijskiego przez Ministra Pracy i polityki społecznej Władysława Kosiniaka Kamysza, przez zmagania olimpijczyków aż po wręczenie medali, dekorację szczęśliwych zwycięzców i odpoczynek oraz zabawę przy dźwiękach muzyki płynącej ze sceny, wszystko zostało uwiecznione profesjonalnie na zdjęciach.

Poza oprawą medialną stowarzyszenie miało swój wkład w program artystyczny imprezy. Nasza członkini, znakomita aktorka Teatru Starego w Krakowie, Beata Paluch dwukrotnie pojawiła się na scenie i uświetniła Olimpiadę.
Na rozpoczęcie zawodów zaintonowała i odśpiewała hymn Polski natomiast na ich zakończenie wykonała recital piosenek francuskiego „wróbelka” Edith Piaf.

Marząc o udziale w wielu tak miłych i radosnych imprezach pozdrawiamy Bene Tibi!