Festiwal Godka Krakowska już 17 czerwca w Modlnicy!

Amfiteatr przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym

18.06.2018 14:30 - 17.06.2018 20:00

Dobra wiadomość dla kum i kumotrów!

Znów się wygodacie!

17 czerwca w Modlnicy w amfiteatrze przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym, przy ul. Sportowej 2 spotkamy się na  Krakowskiej Godce 2018- festiwalu gwary i tradycji krakowskiej! Współorganizatorem festiwalu jest Gmina Wielka Wieś. Po raz kolejny będziemy mieli okazję zanurzyć się w kulturze  Krakowiaków. Jeśli jeszcze nie jesteście jej miłośnikami -  przyjdźcie -  na pewno ją polubicie!                                             

Czeka na Was wiele konkursów – do 30 maja czekamy na zgłoszenia prac do konkursów poetyckiego i fotograficznego oraz zgłoszenia udziału do pozostałych – teatralnego, gwary, kulinarnego, piosenki, „Wygodanej pary”. Będzie wspólne śpiewanie, maraton i konkursy strojów. A wszystkie szczegóły w zakładkach.

Festiwal poprowadzi  jego pomysłodawca  Zbigniew Grzyb, który już od kilku lat dba o to, by mieszkańcy podkrakowskich gmin nie zapomnieli o swoich korzeniach,  wraz z Alicją Popiel- znaną  prezenterką TVP Kraków. Na uczestników wydarzenia przygotowaliśmy wiele atrakcji, a relacja telewizyjna z festiwalu pozwoli na pokazanie go wszystkim tym, którym nie udało się na niego dotrzeć. Festiwal odbędzie się dzięki finansowaniu przez Fundację PZU oraz Powiat Krakowski. Patronem medialnym jest Dziennik Polski.