Aktualności

oferta

Warto pomyśleć...

Warto pomyśleć...

Emisja cyklu na antenie TVP  Kraków dzieje się, podobnie na TVP3 Regionalna, a już niedługo ruszy emisja w TVP Historia. Ale my namawiamy na spokojne zobaczenie odcinków na naszej stronie poniżej lub na stronie www.dzielaarcydziela.pl. Każdy odcinek kończy się ciekawym pytaniem, zachęcamy do znalezienia odpowiedzi na nie.

więcej

Filmy projektu "Dzieła, arcydzieła" już w emisji!

Filmy projektu "Dzieła, arcydzieła" już w emisji!

Zakończyliśmy realizację naszego cyklu "Dzieła, arcydzieła". Od pierwszego września emituje go codziennie dwukrotnie TVP Kraków, a od 12 września pokazuje także ogólnopolska TVP 3 Regionalna. Telewizja zamieściła także cykl na swojej  stronie - znajdziecie go pod adresem https://krakow.tvp.pl/49765921/dziela-arcydziela 
Oczywiście działa także strona www.dzielaarcydziela.pl, na której zamieściliśmy wszystkie odcinki, a wkrótce znajdą się tam wykłady.  

 
 
 
więcej

Już za niecały tydzień startujemy z cyklem „Dzieła, arcydzieła”.

Już za niecały tydzień startujemy z cyklem „Dzieła, arcydzieła”.

Od 1 września w TVP Kraków codziennie o godz. 8.42 i  17.35 będzie można oglądać kolejne odcinki prezentujące wspaniałe dzieła sztuki, niezwykłe pamiątki z podróży do miejsc, których już prawie lub w ogóle nie ma, unikalne dokumenty naszej historii i nieznaną spuściznę po najwybitniejszych twórcach.

więcej

Relacje z planu

Relacje z planu

Zdęcia do cyklu „Dzieła, arcydzieła” powstającego w ramach dwóch projektów Narodowego Centrum Kultury – „Kultura – Interwencje 2020” i „Kultura w sieci” powoli zbliżają się do końca. O tym jak wyglądały, opowiadają poniższe relacje dwóch przyszłych kierowniczek produkcji, które pracowały przy filmie w charakterze asystentek reżysera, kierowniczek planu, sekretarek planu.

więcej

A więc kręcimy!

A więc kręcimy!

O dwóch tygodni trwają zdjęcia do cyklu „Dzieła, arcydzieła”. Praca nad projektami w ramach dotacji narodowego Centrum Kultury z programów  „Kultura - Interwencje 2020” i „Kultura w sieci” ruszyła pełną parą.

więcej

Przenosimy się do sieci.

Przenosimy się do sieci.

Jak wszystkim pandemia pokrzyżowała nasze plany. Nasz sztandarowy projekt czyli festiwal „Krakowskiej Godki” musieliśmy odłożyć na przyszły rok. Ale nie pozostajemy bezczynni. Szanse na aktywność przyniosły nam konkursy ogłoszone przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programów „Kultura - Interwencje 2020” i „Kultura w sieci”.

więcej

Eskadrylla - zapraszamy 29 października do Muzeum Lotnictwa Polskiego!

Eskadrylla - zapraszamy 29 października do Muzeum Lotnictwa Polskiego!

Muzeum Lotnictwa Polskiego
29.10.2019 12:00-14:00

Zapraszamy wszystkich miłośników lotnictwa 29 października  do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie  na Eskadryllę. Oprócz konkursu pieśni patriotycznej i warsztatów biało-czerwonych będziecie mogli obejrzeć nasz film dokumentalny “Dzień ostatni, dzień pierwszy” zrealizowany wspólnie z TVP3 Kraków.

http://www.muzeumlotnictwa.pl/muzeum/eskadrylla/.  

Pokaz filmu odbędzie się o godz. 12.00 w sali kina muzealnego LOTNIK.

więcej

Dziękujemy za piątą edycję "Teatru w Galerii"!

Dziękujemy za piątą edycję "Teatru w Galerii"!

15.09.2019 po raz piąty zaprosiliśmy do Teatru w Galerii mieszkańców Gmin Skała, Sułoszsowa, Jerzmanowice, Wielka Wieś, Iwanowice, Zielonki oraz turystów zwiedzających zabytki Pieskowej Skały i podziwiających krajobrazy Ojcowskiego Parku Narodowego.
"To bardzo miłe, że dzień spędzony w tak pięknej okolicy można zakończyć w teatrze. Jestem szczęśliwy!" - powiedział jeden z naszych gości. My też jesteśmy szczęśliwi. W tym roku udało nam się zaprezentować trzy spektakle - Irańską Konferencję, Wydmuszkę i Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna. Dziękujemy za wsparcie otrzymane od Powiatu Krakowskiego. Dziękujemy wszystkim aktorom i widzom za wspaniałą atmosferę w Galerii Osobliwości. Zapraszamy za rok - Pieskowa Skała 4!

więcej

„Dzień ostatni, dzień pierwszy” na antenie TVP Historia 14 października o godz. 22.40!

„Dzień ostatni, dzień pierwszy” na antenie TVP Historia 14 października o godz. 22.40!

Dobra informacja dla wszystkich miłośników historii lub lotnictwa – po emisji regionalnej w TVP Kraków film „Dzień ostatni, dzień pierwszy” będzie miał emisję ogólnopolską w TVP Historia 14 października o godz. 22.40!

więcej

Teatr w Galerii - piąta edycja

Teatr w Galerii - piąta edycja

Zamek Pieskowa Skała
14.09.2019 16:00 - 15.09.2019 21:00
Teatr w Galerii 2019 - po raz piąty zapraszamy do Galerii Sztuki Jurajskie Osobliwości - Pieskowa Skała 4 - 15.09.2019 - na trzy bardzo różne prezentacje: "Irańska Konferencja", "Wydmuszka" i "Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna".
Dzień wcześniej, czyli 14.09 w Domu Kultury w Skale proponujemy otwarty warsztat teatralny dla małych i dużych miłośników teatru, oraz taneczne improwizacje w wykonaniu bardzo zdolnej młodej tancerki-performerki Magdy Kaweckiej.
Zapraszamy!
 
więcej